kombi servisi bursa

7/24 İletişim için 0535 683 31 32

Klima Teknik Servis Bursa

Kullanımı her geçen gün artmakta olan klimalar beraberinde her geçen gün kullanıcıları farklı bir problem ile karşılaştırabiliyor. İşte tam sorun yaşadığınız anda, sahip olduğumuz uzman teknik bilgilerimiz ile devreye giriyor ve en hızlı şekilde sorununuza çözüm üretiyoruz. Türkiye’ de her geçen gün üretici marka sayısı artmasına rağmen firmamız sahip olduğu ve teknik destek sağlayabildiği geniş marka yelpazesi ile klimanızın marka ve modeli ne olursa olsun en uygun çözümü sağlayabiliyor ve daima klimanızı sizlerin kullanabilecekleri en stabil duruma getirebilmek doğrultusunda hizmet verebilmeyi hedefliyor. Sahip olduğunuz klimanızın ihtiyacı olan, bakım, tamir ve onarımını hem geniş teknik imkanlarımızla en doğru şekilde sağlıyor hem de yine sahip olduğumuz geniş teknik parça yelpazemiz ile ihtiyacınıza en uygun parça tespitini yapıyoruz. Klimanızda yaşadığınız herhangi bir arza sonrası hem teknik servis elemanlarımızın sizlere daha hızlı çözüm önerebilmesi hem de sizlerin hızlı çözüme ulaşabilmesi için 0536 318 42 56 nolu teknik destek hattımız ile sorununuzu paylaşıp, teknik servis talebinde bulunmadan önce temel olarak arızanızı tespit edebilmeniz büyük öneme sahiptir. Bu doğrultuda ise klimanızda yaşayabileceğiniz temel arzılar ve basit çözümleri sizlere yardımcı olabilmesi açısından aşağıda yer almakta;

Klima hiç çalışmıyorsa

Sahip olduğunuz klimanız hiç çalışmıyorsa yani işlevini yerine getiremiyorsa, kuvvetle muhtemel art arda çalıştırma denemesi yaptınız ve klimanız buna yanıt veremedi demektir. Klasik bir klima ünitesi açıldıktan hemen sonra çalışmaz. Bir klima paneli için ortalama belirlenen çalışma süreci 3 dakikadır, eğer 3 dakika beklediğiniz halde çalışmıyorsa teknik servise başvurmanız önerilir.

Klimadan odaya koku yayılıyor

Klimanızdan odaya sürekli tuhaf kokular geliyorsa bunun nedeni ve çözümü oldukça basittir. Her klima üreticisinin ürünü için ortalama olarak belirlediği teknik bakım süresi vardır şayet siz bu süreç dolduğu halde herhangi bir teknik servise başvurup bakım yaptırmadıysanız, artık klima filtreniz odada yer alan eşyalar ( halı, koltuk ) vb. kokusunu önce filtrelemeden içine çeker sonrasında ise odaya yaymaya başlar. Bu durumla karşılaşmış iseniz, mutlaka bir teknik servise başvurun.

Aşırı yüksek çıtırtı sesleri geliyorsa

Klimanızdan sürekli olarak yüksek derecede bir şey kırılmışçasına çıtırtı sesleri duymanızın nedeni,  odada ki ani sıcaklık değişimi doğrultusunda panelin genleşmesi ve bu doğrultuda klima içerisindeki parçaların birbirine sürtünmesinde dolayı ortaya çıkmaktadır. Böyle bir durumda tek yapılması gereken teknik servise başvurmak olmalıdır.