kombi servisi bursa

7/24 İletişim için 0535 683 31 32

bursa teknik servis petek bakımı

 

Özellikle çok soğuk kış şartlarında kaloriferi aşırı kullanan ve fazla ısınmak isteyenlerin, kaloriferlerinden tam manası ile faydalanmak istiyorsa, kış şartlarına rağmen aylarca yüksek ödediği faturalarından tasarruf etmek istiyorsa bu aşamada takip etmeleri gereken ilk adım petek temizliği yaptırmaları olacaktır. Klasik bir kalorifer peteğinin gerçekten yüksek performansta ısıtabilmesi için düzenli olarak her sene kalorifer peteklerinin sene boyunca içinde yer alan sudaki; tortullar veya kireç kalıntıları kalorifer peteklerinde gideri tıkar, bu yüzden kalorifer petekleri her sene temizlenme ihtiyacı duyar. Bu tip pete temizleme kalorifer bakım ve onarım kapsamına giren ihtiyaçlarınıza Bursa ili ilçelerinde işinin uzman teknisyenleri ile gelişmiş teknik imkanlarımız aracılığıyla en hızlı güvenilir şekilde kalorifer peteklerinizin ihtiyaç duyduğu tüm bakım ve onarım hizmetlerini vermekteyiz. Şayet kaloriferinizden eskisi kadar ısı anlamında faydalanamıyorsanız, faturalarınızda anlık bir artış gözlemlemiş iseniz yapmanız gereken, 0536 318 42 56 nolu teknik destek hattımızı arayarak teknisyen talebinde bulanabilirsiniz. Kalorifer peteklerin kontrolünün ardından, işleme başlanır ve kısa bir süre içerisinde kalorifer petekleriniz sanki ilk günmüş gibi sıcaklığını size hissettirecektir.

Yapılan temizliğin akabinde, kalorifer petekleriniz içerisindeki sahip olduğu ısıyı koruyacak, ve hem içerideki ısıdan kaybınız olmayacak hem de petekleriniz artık dışarı ile ısı alışverişi yapmayacağından odalarınızın iki kat daha fazla ısındığını sizde hemen fark edeceksiniz.. Kalorifer petekleriniz sahip olduğumuz güçlü kimyasallar aracığıyla tüm; kireç, tortul ve çamurlardan kısa bir süre içinde arındırılır. Kalorifer peteklerinin temizliği evde kendi imkanlarınızca; tuzruhu veya benzeri maddelerler denenmemelidir. Aksi taktirde petekleriniz fazla hasar göreceğinden doğru kimyasallarla uygun bir şekilde temizlenebilmesi mümkün olduğunca imkansızlaşabilir. Kalorifer peteklerinin temizlemesinin etkili olabilmesi için temizlik esnasında çıkan atık niteliğindeki maddeler kesinlikle içinde tutulmadan boşaltılmalıdır. Aksi taktirde kalorifer peteklerinizden uzun dönemde beklediğiniz verimi alamaz, hedeflediğiniz tasarrufu ve sağlıklı ısı alışverişini gerçekleştiremezsiniz çünkü bu tip maddeler peteklerde kalması demek, peteklerinizde yaşadığınız sıkıntıların kısa bir süre sonra artarak devam etmesi ve sizlere tasarruf imkanı sunulmuş faturalarınıza veda ederek eskiye dönüş yapmanız anlamına gelir.

Bu ve bunun gibi pek çok sebepten ötürü kalorifer peteklerinin temizlenmesi işleminde kesinlikle işinin uzmanı teknik servislerden hizmet alınılması gerekmektedir. Firma tercihinde ise elbette ki tecrübe kriterini ön planda tutmalı ve işinin köklü ve güvenilir firmalarını tercih etmeniz son derece büyük önem taşımaktadır.