kombi servisi bursa

7/24 İletişim için 0535 683 31 32

Her geçen gün kullanımı artan laptop bilgisayar kullanımı doğrultusunda normal olarak pek çok arıza ve problemler de ortaya çıkmakta. Özellikle laptoplarda kapalı kutu sistematiğine sahip yapısından dolayı fan büyük önem taşımakta. Bir laptop fanı bilgisayarın; işleyişini ve hızını olabildiğine olumsuz etkiler. Bu yüzdendir ki bir laptop için fan temizliği oldukça önemlidir. Uzun dönemli kullanımlarda fan üzerinde aşırı derece tozlanma görülür ve bu tozlanma bir süre sonra fanın dönemecine girerek diğer parçaların arasına da kaçarak, etkisi altına alır ve bilgisayarın yavaş yavaş kullanım sürecini azaltır. Bir süre sonra ilk günkü aldığınız performansı alamamaya başlarsınız ve işlemci doğal olarak yavaşlar. Özellikle son dönemde laptoplarda sık görülen aşırı ısınma probleminin giderilmesi hususunda laptop fanlarının temizlenmesi oldukça büyük önem taşımaktadır. Laptoplar fan temizliği önemli olduğu gibi fan temizliğini doğru yapılması da içindeki parçaların hasar görmemesi için bir hayli önemli. Fan temizliği yapılmadan önce kesinlikle laptop markanızın göz önünde bulundurulması şart.

Aynı zamanda laptop bilgisayarlarınızın içini ve fanını temizlemeniz bilgisayarınızın pilini şarj etme amacıyla kullandığı elektriği daha hızlı ve en doğru şekilde iletir. Bu durum ise laptop pilinizde kullanım ömrünü uzatır. Bilgisayar fanınızın aşırı derecede toza maruz kalması bilgisayar fanınızı hiç dönmeyecek duruma getirebilir ve bu durumdan ötürü de bilgisayarınıza giden elektrik yollarında tıkanıklık oluşturarak, bilgisayarınızı tamamen açılamaz duruma getirebilir. Laptop fanınıza, klavyeniz arasındaki boşluklara kaçırdığınız yemek artıkları da etki eder çünkü klavye arasında kırıntılar bir süre sonra fana ulaşabilir. Bu durumun kesin çözümü ise, klavyenizi dıştan temizleyerek geçici çözüm üretmek değil, fan temizliği esnasında klavyenizi de temizleyerek kalıcı bir çözüm tercih etmenizdir.

Şunu da unutmayalım ki laptoplarda fan temizliği el becerisi ve az derecede teknik bilgi gerektirir çünkü temizlik esnasında rastgele yapılan bir hamle yani bilinmeden çıkarılan bir parça bilgisayarınızı açılmaz duruma getirebilir. Bu yüzden bu işlemi daha önce hiç yapmadıysanız işinde uzman bir teknik servis ekibine yaptırmanızı öneririz. Bu doğrultuda ise Bursa’da hizmet vermekte olan ve işinde uzman teknik servis kadrosu ile laptoplarınıza en doğru bakım onarım ve tamir işlerini en hızlı şekilde ve bu iş için sahip olduğumuz geniş teknik imkanlarımızla laptopunuz için en doğru hizmeti sunuyoruz Teknik desteğe ihtiyaç duyduğunuz an, 0536 318 42 56 nolu destek hattından ulaşabilirsinizl